Czy na ekologii można zarobić?

Czy na ekologii można zarobić?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ekologia zazwyczaj jest postrzegana jako wymysł nowych czasów, który z efektywnym – i oszczędnym – zarządzaniem ma niewiele wspólnego. Segregacja śmieci, czy inne ekologiczne rozwiązania, są bardzo drogie we wdrożeniu, a i nam trudno zmienić przyzwyczajenia. Podobnie jest w ekologicznych kampaniach reklamowych – zysk z nich niewielki, a koszty trzeba ponieść. Na pewno?
„Nie do końca. W niektórych branżach sprawa nie jest taka prosta” – mówią eksperci branży komunikacyjnej. „Nie można zapomnieć o pewnych, specyficznych uwarunkowaniach, dotyczących np. branży baterii czy opakowań”. Jest w tym bardzo dużo racji. Istnieją sposoby, by wypromować swój ekologiczny wizerunek? za darmo!
O ile w perspektywie krótkoterminowej kampania taka nie przyniesie zwiększonego sprzedaży, czy zysku, o tyle w perspektywie kilku lat pozytywny wizerunek firmy z pewnością zakotwiczy się w umysłach konsumentów, pozytywnie wpływając na ich decyzje zakupowe. W końcu człowiek czuje podświadomie, że musi się odwdzięczyć tym, którzy dbają o środowisko?
W przypadku wprowadzających do obrotu baterie i akumulatory Ustawa o bateriach i akumulatorach mówi, że muszą oni prowadzić tzw. Publiczne kampanie edukacyjne. Mają one informować i edukować społeczeństwo o kwestiach związanych z wpływem baterii na środowisko.
Jak już zapewne czytelnik się domyśla, jest to świetna okazja, by wypromować swój ekologiczny wizerunek. „Firma X – stawia na ekologię, a dzięki nowoczesnym procesom przetwarzania odpadów dba o środowisko”. Czy nie byłoby cudownie zobaczyć takie billboardy w centrum dużych miast z nazwą swojej firmy?
Jak już zostało wspomniane, jest to reklama właściwie darmowa. Skoro i tak trzeba wydać pieniądze na kampanie edukacyjne (aktualnie jest to 1% przychodu z tytułu wprowadzenia do obrotu baterii i akumulatorów, ale Ustawa o bateriach i akumulatorach jest aktualnie zmieniania; stawka ma ta zostać określona na przyszłość na poziomie 2 gr za każdy kilogram wprowadzonych do obrotu baterii i akumulatorów), to dlaczego nie zrobić tego z głową?

Ciekawe artykuły o architekturze:

Slowa kluczowe: elwix torba, przeszczep łąkotki warszawa, Tynk mozaikowy Lakma, rozstępy biceps, żwir siany ostrów, markizy Kęty, standy eliptyczne cena druku, przesłony wodoszczelne, onlynails cennik, Wiedzopedia, szycie firan kędzierzyn

About author

Related Articles